ДИРЕКТОР ШКОЛЕ
мр Снежана Цвејић

Рођена је 19.01.1969. године у Параћину.

Основну школу „Бранко Крсмановић“ завршила је у Дреновцу код Параћина, 1984. године.
Средњу школу – СШЦ „Бранко Крсмановић“ завршила је 1987. године у Параћину, након чега је уписала Природно-математички факултет „Светозар Марковић“ у Крагујевцу, одсек Биологија и дипломирала 1993. године са просечном оценом 9,12.

Од 01.07.1996. до 17.08.2006. године радила је у ОШ “Бранко Крсмановић“ у Доњој Мутници као наставник биологије.
Од 18.08.2006. године обавља послове директора у ОШ “Бранко Радичевић“ у Поповцу.

Дана 01.10.2009. године одбранила je магистарску тезу „Еколошка улога биљних врста рода Mentha L. и њихов економски значај“ и стекла академски назив Магистар наука заштите живитне средине, што указује на континуирани наставак њеног стручног усавршавања. Своје менаџерске и организационе способности усмерила је на непрестану потребу за осавремењавањем и унапређивањем школског амбијента, обезбеђивањем квалитетне наставе кроз лично и стручно усавршавање наставника, стварањем безбедне и подстицајне средине у којој ће максимум дати, тимским радом, сви запослени кроз реализацију бројних инвестиција и пројеката у сарадњи са разним институцијама (Министарство просвете, Завод за заштиту природе Србије, Локална самоуправа и други), представницима „CRH“ и осталих друштвено одговорних компанија.  Последњих година остваривана је сарадња и са Руском школом у Београду, Руским домом и Амбасадом Руске федерације, с обзиром да смо једина школа у општини Параћин у којој се изучава руски језик.

Учествовала је у реализацији пројеката: „Моја школа, школа без насиља“ и радила на стварању климе која афирмише ненасиље и тимски дух у решавању потенцијалних проблема, „Оснаживање школа за инклузивно образовање“. У складу са својом струком и пољем интересовања, иницијатор је и учесник и пројекта „Лескова гранчица“ захваљујући коме је школа засадили воћњак са лешницима како би код ученика развили еколошку свест, културу и навике о очувању животног окружења.

Циљ јој је да и даље интензивно ради на оснаживању квалитета рада у школи и обезбеђивању услова за савремене трендове у образовању, као глобалних циљева којима сви тежимо како би својој држави обезбедили младе људе који ће у будућности преузети одговорност за њено вођење.

Основна школа "Бранко Радичевић" Забрешка бб, 35254 Поповац
Тел / факс: 035 / 541 - 040